Языки

Логостимулони

Логостимулони-розтягувачі призначені для прямого масажу і розтягування під’язикової і губно-зубний зв’язки без оперативного втручання. Будучи спрямованим подразником, логостимулони викликають розслаблення м’язів, посилюють мікроциркуляцію, активізують лімфо і кровообіг апарату артикуляції. Під час спрямованого масажу відбувається збільшення кровонаповнення периферійних судин роздратованої ділянки і збільшення кровотоку в великих та дрібних судинах, що знаходяться в цій області. Так само поліпшується прохідність дрібних судин, що дозволяє ефективно використовувати дані інструменти для осіб багатьох категорій.

Показання до застосування:

  • для дітей з порушенням мовлення (дислалія, дизартрія, алалія, заїкання, ринолалия, афазія, тахілалія, ЗПР, наявність тонічних судом);
  • дітей і дорослих хворих на ДЦП, для осіб з порушенням кровообігу апарату артикуляції в післяопераційний і адаптаційний період (після хірургічної корекції під’язикової зв’язки в дитинстві);
  • людей які перенесли інсульт, мають порушення іннервації і кровопостачання апарату артикуляції (парези, паралічі, тремор м’язів артикуляційного апарату, гіпотонія і гіпертонія м’язів мови і губ);
  • для дітей і дорослих мають зубно-щелепні аномалії що не потребують оперативного втручання.

Спосіб застосування:

1. Починати масаж логостимулонами слід не раніше, ніж через годину після їжі, щоб уникнути посилення блювотного рефлексу і посиленого слиновиділення.

2. Массажні комплекси бажано виконувати лежачи на кушетці, голова повинна бути злегка піднята (можна покласти під шию невеликий валик).

3. Перший масажний комплекс рекомендується проводити в м’якому режимі, до настання легких больових відчуттів.

4. Масаж потрібно проводити в теплому провітрюваному приміщенні, без стороннього шуму, щоб уникнути різких рухів пацієнта.

5. Після масажу необхідно укрити пацієнта, і залишити у спокої на кушетці протягом 15 хвилин.

Виконують спеціальні масажні комплекси для різних м’язів артикуляційного апарату (в межах больової переносимості) протягом 40 -60 секунд на один комплекс, в перебігу 3-5-10 днів. Після робиться перерва на 5 – 7  днів і комплекс масажу повторюється ще раз. Для досягнення більш вираженого ефекту під час масажу рекомендується виконувати спеціальні вправи для активізації або розслаблення даних м’язів артикуляційного апарату.

Кожен з представлених інструментів є унікальним, тому що дозволяє глибоко впливати на різні групи артикуляційних м’язів сепаратно.

Логостимулон – розтягувач №1 – призначений для корекції і еластичності губних і під’язикові зв’язок на підготовчому етапі корекційної роботи.

Логостимулон – розтягувач №2 – призначений для корекції еластичності потовщеною під’язикової зв’язки без оперативного втручання. Так само використовується для підготовки м’язів язика перед постановкою верхнеязикових звуків та африкатів у дітей і дорослих з різними дефектами мови.

Логостимулон – розтягувач №3 – призначений для достатнього розтягування укороченою під’язикової зв’язки на завершальному етапі корекційної роботи.

універсальність:

Дані інструменти можна використовувати в роботі  логопеда, невролога, логопеда – афазіолога з дітьми та дорослими на різних етапах корекційної роботи.

Протипоказання:

Грибкові захворювання порожнини рота, стоматити, гематоми на голові, доброякісні та злоякісні утворення, активна форма туберкульозу, різні захворювання крові, фурункульоз, тромбоз судин, алергічні захворювання, хвороба Квінке, інфекційні захворювання, епілепсія і гіперчутливість шкіри.